OGŁOSZENIA

Rominta Gołdap na Rona Cup 2023: Niezapomniana przygoda przed wakacyjną przerwą!

Ostatnim sportowym akordem w Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap przed przerwą wakacyjną był udział w turnieju piłkarskim Rona Cup 2023.

Do Ełku reprezentować naszą Akademię pojechało 23 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych Żak oraz Skrzat.

W turnieju uczestniczyło 18 zespołów z Białegostoku, Olsztyna, Dobrzyniewa, Grajewa, Olecka, Ełku oraz Gołdapi. Na boiskach OSiR w Ełku swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowało ponad 200 adeptów piłkarskich. W sumie zagraliśmy 12 meczów, a każdy z zawodników spędził na boisku ponad 120 minut..

W turnieju, jak to bywa w najmłodszych kategoriach wiekowych nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a głównym celem turnieju była rywalizacja w duchu fer play, możliwość konfrontacji z zespołami z innych miejscowości oraz fantastyczna zabawa i niezapomniany klimat imprezy. Były zwycięstwa, remisy, a także jak to w sporcie bywa- porażki.

Każdemu naszemu meczowi towarzyszyły ogromne emocje, które udzielały się także naszym najwierniejszym kibicom, czyli licznie dopingującym nas rodzicom. Na zakończenie turnieju każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal a nagrodami indywidualnymi w naszych zespołach zostali wyróżnieni Marcel Mościński oraz Jakub Matusiewicz.

Drużynę Żaków reprezentowali : Błażej Michałowski, Alan Juszkiewicz, Jakub Matusiewicz, Adam Olbryś, Tomek Sieńkowski, Wiktor Prochorów, Gabriel Gorzoch, Igor Wilczyński, Igor Brodowski, Kostek Tondzel, Marcel Proniewicki

Drużynę Skrzatów reprezentowali : Marcel Mazalewski, Marcel Mościński, Piotrek Piersa, Borys Galiński, Franek Jasionowski, Miłosz Kłak, Tymek Makowski, Alex Paszkowski, Piotrek Paszczyński, Mikołaj Jaźwiński, Dorian Girtler, Aleksander Boguszewski.

Specjalne podziękowania składamy Państwu Galińskim, Piersom oraz Wilczyńskim za okazaną pomoc w trakcie naszego pobytu na turnieju.

Dariusz Wojtyna