Robert Lewandowski inwestuje w gry wideo

Robert Lewandowski inwestuje w gry wideo źródło zdjęcia: fot. łączynaspiłka

Robert Lewandowski postanowił spróbować swoich sił w branży gier wideo. Sportowiec podpisał umowę inwestycyjną z Movie Games, notowanym na warszawskiej giełdzie producentem i wydawcą gier komputerowych. Na jej mocy, znany piłkarz stanie się udziałowcem nowo powoływanej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej.

Piłkarz Bayernu będzie wsparciem finansowym, ale również wizerunkowym i merytorycznym, dzieląc się wiedzą, aby produkowane gry sportowe były jak najbardziej realistyczne. „Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi” – powiedział Lewandowski.

Pierwsza gra Movie Games szykuje się na sporą niespodziankę dla fanów futbolu. Produkcja ma skupić się nie tylko na rozgrywaniu meczów, ale na piłkarskim życiu, ukazując z dokumentalną precyzją, jak wygląda doba profesjonalnego piłkarza. „Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji” – wyznał prezes firmy Filip Szklarzewski.

Komentarze    Brak komentarzy