OGŁOSZENIA

„ROADPOL SAFETY DAYS” z udziałem gołdapskich policjantów !

Za nami Europejski Tydzień Mobilności. Od 16 września gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się w realizację działania pn. „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

Były spotkania z kierowcami oraz niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego gdzie mundurowi przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Akcja pod nazwą „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” wpisuje się w założenia Kampanii „ROADPOL SAFETY DAYS” koordynowaną przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego. W ramach tego przedsięwzięcia gołdapscy stróże prawa wzięli udział w licznych spotkaniach z młodymi uczestnikami ruchu drogowego, gdzie przypominali o wprowadzonych zmianach w przepisach. Ponadto uświadamiali młodzież na temat zagrożeń napotykanych przez użytkowników dróg.

W minionym Europejskim Tygodniu Mobilności profilaktycy spotkali się w szkołach oraz Ośrodkach nauki jazdy, gdzie uczestnicy mogli założyć alkogogle i narkogogle. Urządzenia te zniekształcają postrzeganie rzeczywistego położenia widzianych przedmiotów i udowadniają jak nawet mała ilość alkoholu zaburza działanie naszych zmysłów. Kierowcy zgodnie przyznali, że kierowanie w tym stanie stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników dróg.

Z okazji obchodzonego 21 września Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wczoraj policjanci z gołdapskiej drogówki prowadzili zwiększony nadzór na drogach naszego powiatu. Policjanci podczas kontroli drogowych rozmawiali z kierowcami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze, rozdawali elementy odblaskowe, ulotki oraz małe upominki z patronem kierowców i podróżujących, które zostały wykonane przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gołdapi.

Funkcjonariusze w trakcie pełnionych służb na drodze ujawnili 24 wykroczeń popełnionych przez kierujących i w 19 przypadkach na użytkowników dróg zostały nałożone mandaty karne, natomiast wobec 5 kierujących zastosowano pouczenie.

W zdecydowanej większości naruszenia prawa dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto, podczas trwających działań na terenie Bań Mazurskich policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej czterokołowca, którego kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

PK Serwis 2023
Proniek
Sauna
Beauty Space
Eko-pal
Rol-Masz