OGŁOSZENIA

Radny Hołdyński finansuje radnemu Tobolskiemu wakacje za kratami

1641986749291892

Wyrokiem sądu, radny Andrzej Tobolski spędzi w areszcie 15 dni za niezapłaconą grzywnę oraz odmowę złożenia przeprosin przewodniczącemu Rady Miejskiej Wojciechowi Hołdyńskiemu.

O „wyprawie” do aresztu, radny Tobolski poinformował oficjalnie na swoim profilu Facebookowym.

Cała sprawa dotyczy wydarzeń sprzed czterech lat, kiedy to Andrzej Tobolski, podczas kampanii wyborczej, zarzucił Wojciechowi Hołyńskiemu kradzież energii cieplnej.

Przewodniczący postanowił sprawę zgłosić do sądu, a ten nakazał publikację przeprosin.

Radny nie wykonywał postanowienia, w związku z czym sąd zdecydował się wymierzyć mu karę grzywny. Andrzej Tobolski kary nie zapłacił oraz zapowiedział, że nigdy tego nie zrobi z uwagi na swoje przekonania, dlatego sąd zdecydował, że zamiast płacić kary grzywny, radny ma spędzić 15 dni w areszcie.

Polska Agencja Prasowa potwierdziła, że radny stawił się we wtorek (11.01) w Areszcie Śledczym w Suwałkach.

Najbardziej zaskakujące w całej sprawie jest to, że według prawa Wojciech Hołdyński obligatoryjnie musiał opłacić koszty komornicze z tytułu wyżywienia przez czas trwania aresztu w wysokości 64 złote.

Przewodniczący rady potwierdza, że opłatę już uiścił oraz stwierdził, że cały czas oczekuje na przeprosiny.

Weryfikując treść i charakter Facebookowego wpisu radnego Tobolskiego, do przeprosin jednak raczej nie dojdzie, bowiem twierdzi on, że skazany został z powodu obrony ludzi okradzionych i pokrzywdzonych.

Źródło: 

https://radio5.com.pl/2022/01/radny-spedzi-w-areszcie

…..

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description?fbclid