OGŁOSZENIA

Przekonana, że pomaga osobie najbliższej, przekazała oszustowi kilka tysięcy złotych

Pośpiech, nieuwaga czy roztargnienie sprawiają, że niektóre osoby zbyt mało uwagi poświęcają na zweryfikowanie otrzymanych wiadomości. Pamiętajmy, że oszuści nie mają wakacji i cały czas są aktywni. W miniony weekend na terenie powiatu gołdapskiego doszło do dwóch oszustw.

Ostrożność, a także wysoka czujność to kluczowe elementy bezpieczeństwa w sieci. Kupując lub sprzedając produkty w internecie musimy zachować szczególną rozwagę.

W miniony piątek (18.08.2023r.) jedna z mieszkanek powiatu gołdapskiego padła ofiarą oszusta. Pokrzywdzona  zaoferowała sprzedaż kilku książek na jednym z portali aukcyjnych. W niedługim czasie odezwał się do niej rzekomy kontrahent, który poprosił o weryfikację zamówienia. Na adres mailowy sprzedającej wysłał link, przez który należało zalogować się do swojej bankowości internetowej. W rezultacie z jej konta zostały wykonane zdalnie trzy przelewy na różne rachunki o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Tego samego dnia ofiarą oszustwa padła kolejna gołdapianka. Kobieta otrzymała wiadomość tekstową za pośrednictwem znanej aplikacji do komunikacji. Z obcego numeru telefonu sprawca podszywał się pod bliskiego członka rodziny prosząc o pomoc finansową. Pokrzywdzona, będąc przekonana, że pomaga osobie najbliższej, przekazała na wskazane konto kilka tysięcy złotych. Po kilku godzinach kobieta  zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przestrzegamy przed klikaniem w nieznane linki. Zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tę informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Proniek
Eko-pal
Beauty Space
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Sauna