OGŁOSZENIA

Prowadzili samochód bez uprawnień. Jeden nieletni, drugi z zatrzymanym prawem jazdy

W czwartek (09.02.2023r.) kilkanaście minut po godzinie 10:00 policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrolę statyczną w miejscowości Botkuny.

W trakcie kontroli zatrzymali osobową mazdę, gdyż kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze ukarali sprawcę wykroczenia mandatem karnym.

Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mundurowi podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy spowodowane przekroczeniem 24 punktów za naruszenie przepisów drogowych.

Tego samego dnia około godz. 11:30 na ulicy Polnej w Gołdapi patrol prewencji zauważył osobowe Audi. Na widok radiowozu kilku mężczyzn wysiadło z auta i zaczęło uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali pasażerów, w tym także kierowcę tego auta.

W dalszej kolejności policjanci ustalili, że powodem takiego zachowania był fakt, że kierujący 17-latek prowadził pojazd bez uprawnień. Teraz każdy z zatrzymanych mężczyzn ze swojego nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.