OGŁOSZENIA

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu i narkotyków

Projekt bez tytułu (71)

Policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem pod działaniem alkoholu. Dodatkowo badanie narkotestem wykazało u niego obecność narkotyków w organizmie.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli kolejną porcję substancji psychotropowych. Kierujący trafił do policyjnego aresztu i za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj około godziny 11:00 w Gołdapi na ulicy Żeromskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowe audi. W trakcie czynności służbowych okazało się, że 28-letni kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie. To nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Kierowca z uwagi na swoje nerwowe i nienaturalne zachowanie został poddany badaniu narkotestem.

Otrzymany wynik okazał się pozytywny i świadczący o tym, że kierowca najprawdopodobniej zażył wcześniej również narkotyki. Mundurowi przeprowadzili przeszukanie pojazdu, w którym znaleźli białą substancję, która została zabezpieczona celem poddania szczegółowej ekspertyzie.

Podejrzany prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.