OGŁOSZENIA

Projekt Arboretum – potańcówka ludowa [fotorelacja]

W dniu 31 lipca w Domu Kultury w Gołdapi odbył się  VIII Projekt Arboretum – edycja pt. „Gołdapś”. Była to kolejna odsłona autorskiego koncertu muzyki hybrydowej, inspirowanego muzyką tradycyjną oraz dziedzictwem kulturowym obszarów wiejskich dawnej Rzeczypospolitej.

Twórcami Projektu Arboretum są pochodząca z Mazur, polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz oraz scenarzysta i producent Jacek „Wiejski” Górski. Projekt Arboretum dedykowany jest pieśni, kulturze i tradycji Mazur Garbatych. Zwieńczeniem VIII edycji Projektu Arboretum była Potańcówka Ludowa, którą po koncercie poprowadziła Akademia Tańca Tradycyjnego oraz zespół TransFORMACJA.

Podczas Projektu, Gołdapska Grupa Nieformalna „Z przytupem” w partnerstwie z Domem Kultury w Gołdapi zorganizowała Warsztaty Tańca Ludowego w ramach projektu „Odkrywanie dawnych tańców oraz potańcówka ludowa w Gołdapi”.

W warsztacie udział wzięli uczestnicy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.