OGŁOSZENIA

Procesje z okazji Święta Bożego Ciała – możliwe utrudnienia w ruchu

policja, radiowóz, park

Z okazji Święta Bożego Ciała, w czwartek 16 czerwca, ulicami miasta Gołdap oraz okolicznych wsi: Dubeninki, Grabowo i Żytkiejmy przejdą procesje. W ich trakcie możliwe są utrudnienia w ruchu, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, a także wyrozumiałość i cierpliwość.

W czwartek (16 czerwca 2022 r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi będą brać udział w zabezpieczeniu orszaków organizowanych przez miejskie i wiejskie parafie.

Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników procesji, jak również dbać o utrzymanie płynności w ruchu kołowym. Procesje na terenie powiatu gołdapskiego odbędą się między godz. 09:40 a 14:00, na ten czas poszczególne ulice w Gołdapi, Dubeninkach, Żytkiejmach oraz Grabowie będą wyłączone z ruchu.

W związku z przemarszem kierowcy powinni przygotować się na zmiany w organizacji ruchu oraz uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość.

Spodziewane utrudnienia w ruchu 16 czerwca nastąpią:

  •  w godz. 12:50-14:00 na terenie miasta Gołdap (ulice: Żeromskiego, Lipowa, Plac Zwycięstwa do skrzyżowania z ulicami Krótką i Podgórną, Plac Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Matejki, do skrzyżowania ul. Armii Krajowej i dalej ul. Królewiecka, Wojska Polskiego)
  • w godz. 09:40-10:40 na drodze wojewódzkiej nr 651 w miejscowości Dubeninki
  • w godz. 12:00-12:45 na drogach powiatowych i gminnych w miejscowości Grabowo
  • w godz. 12:15-14:00 w miejscowości Żytkiejmy (ulice: Szkolna, Konopnickiej, Plac Wolności)

 

Policjanci apelują zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.