Prezydent Duda zarażony koronawirusem

Prezydent Duda zarażony koronawirusem źródło zdjęcia:

COVID-19 trafił do najwyższych szczebli władzy. Prezydent Duda na szczęście czuje się dobrze, mimo wykrycia u niego SARS-CoV-2. To jednak oznacza wzmożone środki ostrożności we wszystkich miejscach, które niedawno odwiedziła głowa państwa.

Prezydent Duda odwiedził w dniu wczorajszym PGE Narodowy, który ma stanowić wsparcie dla ogarniętej katastrofalnym kryzysem służby zdrowia. Apelował między innymi o noszenie maseczek. Tymczasem pierwsi dziennikarze zwracają uwagę, że sam pan prezydent nie był łaskaw stosować się do tych zaleceń. W tym podczas wizyty na PGE Narodowym.

Dowody na to widnieją nie tylko wśród oskarżanych o współpracę z totalną opozycjąmediów, ale też i na oficjalnym koncie pana prezydenta na Twitterze. W poniższym tweecie (12 sekunda nagrania) widać, jak pan prezydent wyraźnie ignoruje zasady bezpieczeństwa i social distancingu. Zapewne takich wypadków przy pracy było więcej.

Zasady dystansu społecznego były też łamane wczoraj przy okazji uroczystości odznaczenia Igi Świątek i jej ojca Tomasza Świątka – wybitnej tenisistki, która niedawno wygrała turniej Roland Garros.

To rodzi bardzo poważne problemy. W teorii wszyscy, z którymi pan prezydent miał kontakt, powinni zostać poddani testom i prewencyjnej kwarantannie. To z kolei może sparaliżować prace nad przystosowaniem PGE Narodowy pod tymczasowy szpital.

Komentarze    Brak komentarzy