Premier o 11 listopada: Apeluję o powstrzymanie się od marszów

Premier o 11 listopada: Apeluję o powstrzymanie się od marszów źródło zdjęcia: fot. WP/Wrocław

Premier Mateusz Morawiecki w czasie sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku zaapelował o powstrzymanie się od udziału w marszach z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Jak zapewnił, w przyszłym roku sam chętnie weźmie udział w Marszu Niepodległości.

Nasze zalecenie jest jednakowe dla wszystkich. Przepisy obowiązują wszystkich – mówił szef rządu w odpowiedzi na pytanie o marsze organizowane z okazji Święta Niepodległości. Bardzo proszę i apeluję o powstrzymanie się od tych marszów w tym roku – dodał. W przyszłym mam nadzieję koronawirusa już nie będzie. Bardzo chętnie wtedy razem pójdę z innymi w Marszu Niepodległości – tak jak zrobiłem to w roku 2018 – stwierdził Morawiecki.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonuje od tygodnia, że Marsz Niepodległości odbędzie się mimo epidemii, a organizatorzy będą zachęcać do „uczestnictwa w maseczkach i stosowania się do obowiązujących obostrzeń”. Zapytany, czy marsz zostanie zgłoszony do urzędu miasta, Bąkiewicz stwierdził w poniedziałek, że „marsz jest zarejestrowany, bo jest to zgromadzenie cykliczne”.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku szef rządu podkreślił, że w tym roku „lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi”. Apelował też, by nie uczestniczyć w targach bożonarodzeniowych organizowanych w grudniu.

Morawiecki został także zapytany przez internautkę, czy rząd „zabierze nam kolejne święta”. Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy: Covid zabiera życie ludziom, starszym głównie, rodzicom, dziadkom. Trzeba o nich zadbać – zaznaczył.

Komentarze    Brak komentarzy