OGŁOSZENIA

Prawie 600 worków z tekstyliami w gołdapskim magazynie – akcja SZAFOWANIE DLA JULKA !

olipko

To niesamowite !

Minął tydzień odkąd ruszyła akcja SZAFOWANIE DLA JULKA i można śmiało stwierdzić, że wyniki są niezwykłe.

Dzisiaj (11 lutego 2022 r.) odwiedziliśmy główny magazyn znajdujący się przy ul. Partyzantów 18A.

Jak się okazało, w magazynie zebrano już 519 worków z tekstyliami !

Z punktu Epaka przywieźliśmy 40 kolejnych worków, w związku z czym liczba momentalnie wzrosła do 559 worków !

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że akcja wyszła poza powiat gołdapski i aktualnie prowadzona jest w innych miastach w Polsce – m.in. w Węgorzewie, Suwałkach, Ełku, Olecku i w okolicach Warszawy!!!!

SZAFOWANIE to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja charytatywna, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach.

Mianowicie: sprzątamy planetę i pomagamy zebrać fundusze na wskazany cel. (SZAFOWANIE polega na zbiórce odzieży używanej).

W określonym dniu do wyznaczonego miejsca przyjeżdżają specjalne samochody, do których ładowane są zebrane używane ubrania i tekstylia. Firma, która współpracuje z Fundacją „Po Pierwsze” przejmuje wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekazuje fundusze na wyznaczony cel.

Każdy kilogram jest więc na wagę złota. Co do kwoty nadal trwają rozmowy w sprawie ustalenia satysfakcjonujących warunków.

Należy pamiętać, że nie zbieramy śmieci! Zbieramy zdatną do użytku odzież, koce, pościel, firany, buty itp.

Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek. Tekstylia muszą być czyste- nadające się do tego aby dać im drugie życie.

Pieniądze za zebraną używaną odzież podczas SZAFOWANIA w Gołdapi zostaną przekazane na leczenie chorego Julka Szoki.

Akcja trwa do 25.03.2022 r. gdzie będzie miała swój finał na targowisku miejskim w Gołdapi.

Julian Szoka to 2-letni gołdapianin, który zmaga się z Neuroblastoma IV stopnia. Niestety kończy się możliwość leczenia chłopca w Polsce. Pomóc może jedynie terapia w Stanach Zjednoczonych. Szacunkowy koszt leczenia chłopca w pierwszym etapie to milion złotych. By uzbierać tak ogromną kwotę, potrzebna jest pomoc.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji! WARTO POMAGAĆ!

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description?fbclid