Powrót wesel. Rząd podał możliwą datę

Powrót wesel. Rząd podał możliwą datę źródło zdjęcia: Obraz StockSnap z Pixabay

Branża ślubna może zostać odmrożona 1 czerwca. Taką możliwą datę zniesienia dotyczących jej restrykcji wskazała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Zapewniła we wtorek, podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej, że rząd chce jak najszybciej opracować wytyczne dotyczące bezpieczeństwa organizacji wesel.

W tej chwili ceremonie ślubne mogą się odbywać, ale przy ograniczonej liczbie osób, a wesela nie są na razie zalecane. – Nie rekomendujemy dużych spotkań tego typu co wesela czy imprezy towarzyskie – mówił pod koniec kwietnia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Organizacja wesel: decyzja za ok. dwa tygodnie

Minister Semeniuk ma nadzieję, że w ciągu niecałych dwóch tygodni będzie można – na podstawie ewaluacji i kontroli stanu epidemicznego – zaplanować odmrażanie kolejnych dziedzin polskiej gospodarki. Zastrzegła, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

 

„Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji” – oświadczyła wiceszefowa MR.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze    Brak komentarzy