Potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem i 27 osób na kwarantannie w Suwałkach

Potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem i 27 osób na kwarantannie w Suwałkach źródło zdjęcia: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

   Dziś (29 maja) w Suwałkach został potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Nosicielką jest jedna z pracownic suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która została zbadana na obecność koronawirusa w związku z uruchomieniem pracy stadionu przy ulicy Zarzecze i zaplanowanych na nim rozgrywek piłkarskich. Osoba ta czuje się dobrze, jest w kwarantannie domowej i nie wymaga hospitalizacji.

   Pozytywny wynik badania u tej osoby spowodował, że dyrekcja OSIR odizolowała wszystkich 10 pracowników, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt. Osoby te są już w kwarantannie domowej i będą jeszcze dziś miały pobrane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach wymazy do badań. Ponadto zamknięty został cały kompleks sportowy przy ul. Zarzecze. Osoby odizolowane to pracownicy nieobsługujący petentów.

 

   W sumie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach pobierze próbki do badań od 27 osób. Wyniki będą znane prawdopodobnie już jutro (30 maja).

 

Źródło: kuriersuwalski

Komentarze    Brak komentarzy