OGŁOSZENIA

POSZUKIWANY WPADŁ, BO NIE MIAŁ MASECZKI

radiowóz, policja

Gołdapscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

Mieszkaniec powiatu gołdapskiego zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy , ponieważ przebywał na terenie sklepu bez założonej maseczki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzi 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci systematycznie sprawdzają czy osoby przebywające w placówkach handlowych i innych obiektach respektują obowiązujące przepisy sanitarne. Niestety, wciąż jeszcze wiele osób bagatelizuje zagrożenie i na różne sposoby tłumaczy się brakiem maseczki na twarzy.

W sobotę, około godz. 17:00 w jednym z Gołdapskich sklepów, uwagę stróżów prawa zwrócił mężczyzna, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. W trakcie interwencji okazało się, że 57-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

Za popełnione wykroczenie dotyczące niezastosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa mężczyzna został ukarany mandatem – policjanci doprowadzili 57-latka do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzi najbliższe 5 miesięcy.