OGŁOSZENIA

Poszukiwany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Gołdapi obywatel Litwy odnaleziony

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku poszukiwali obywatela Litwy. Mężczyzna brał udział w organizowaniu cudzoziemcom przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (29.01.) zatrzymali w Budzisku poszukiwanego 38-letniego mężczyznę, który wjeżdżał z Litwy do Polski. Następnego dnia został przekazany funkcjonariuszom z PSG w Gołdapi.

Litwin był poszukiwany za przewożenie nielegalnych migrantów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę. W listopadzie ubiegłego roku mężczyzna samochodem dostawczym marki Mercedes Vito w przestrzeni ładunkowej przewoził 16 cudzoziemców (12 obywateli Somali i 4 Syryjczyków).

Wówczas 38-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Szybka jazda spowodowała, że mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, wpadł do rowu, pozostawił migrantów, a sam zbiegł do pobliskiego lasu.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Ełku usłyszał zarzuty udziału w organizowaniu cudzoziemcom przekraczania granicy wbrew przepisom oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
PK Serwis 2023