OGŁOSZENIA

Pościg za pijanym kierowcą

Do policyjnego aresztu trafił kierujący volkswagenem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej podejmując próbę ucieczki. Policjanci po krótkim pościgu szybko zatrzymali pojazd. Wewnątrz za kierownicą auta znajdował się 44-latek, który był pijany. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa oraz szereg popełnionych wykroczeń w trakcie niebezpiecznej jazdy.

W piątek (05.05.2023r.) kilka minut po godzinie 1:00 gołdapscy policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli osobowego volkswagena. Kierujący tego pojazdu zwrócił uwagę funkcjonariuszy swoją nieostrożną jazdą. Często przekraczał środkową oś jezdni, co wzbudziło w nich podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali zatrzymanie. Kierujący nie zastosował się do sygnałów policjantów i gwałtownie przyspieszył. Uciekinier skierował się w stronę obwodnicy, a następnie w kierunku granicy państwa. Podczas dalszej jazdy próbował skrócić drogę i jazdę zakończył w polu, gdzie porzucił pojazd i zamierzał oddalić się pieszo. Gołdapscy policjanci podjęli za nim pościg i szybko obezwładnili.

Mundurowi ustalili, że powodem ucieczki mężczyzny był stan, w jakim się znajdował. 44-latek został poddany badaniu, które wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, w trakcie niebezpiecznej jazdy mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy drogowe, czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Następnego dnia w trakcie czynności procesowych usłyszał zarzuty.

Teraz za popełnione przestępstwa będzie odpadał przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Rostek, Rawinis
Ubezpieczenia
Proniek
Sauna
Rol-Masz
Beauty Space
PK Serwis 2023
Eko-pal