OGŁOSZENIA

Pościg ulicami Gołdapi za 20- latkiem oraz zatrzymanie 78- latka. Odpowiedzą przed sądem

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne, już od piątku (29.03.2024 r.) gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania prewencyjne. Dodatkowo, w sobotę (30.03.2024 r.) mundurowi przeprowadzili działania własne pn. „Bezpieczne Miasto”.

Funkcjonariusze ujawnili blisko 70 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym oraz prawie 30 wykroczeń porządkowych. W trakcie świątecznego weekendu gołdapscy policjanci odnotowali blisko 58 interwencji, podczas których wylegitymowali 80 osób. Mundurowi zatrzymali 3 osoby do policyjnej celi. Mimo że okres świąteczny można uznać za spokojny i bezpieczny, na drogach powiatu nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców.

W piątek (29.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 20:00 na ulicy Bocznej policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego Passatem. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając sygnał do zatrzymania.

Młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli dynamiczny pościg. Chwilę później mężczyzna zatrzymał samochód, wybiegł z niego i próbował oddalić się pieszo. Został jednak skutecznie zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, 20- letni mieszkaniec Gołdapi nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej 20- letni kierujący odpowie przed sądem. Za ten czyn grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W świąteczny poniedziałek (01.04.2024 r.) kilkanaście minut po godz. 14:00 na jednej z ulic w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Volkswagenem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on objęty trzema zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 78-latek porusza się pojazdem, który nie posiada aktualnych badań technicznych. Wobec powyższego mundurowi nałożyli na kierującego mandat karny w kwocie 500 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Za przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów w niedługim czasie 78-latek będzie odpowiadał przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi