OGŁOSZENIA

„Portret Mamy”- 3 najbardziej wzruszające i artystycznie wykonane prace nagrodzone

Matka to czasownik. To coś, co robisz, nie tylko ktoś, kim jesteś”.

Cheryl Lacey Donovan

W środę 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach Małego Samorządu Uczniowskiego odbył się konkurs plastyczny „Portret Mamy”, który nawiązywał do niedawnego obchodzonego Dnia Matki. Inicjatywa łączyła miłość do sztuki i wdzięczność dzieci wobec najważniejszych kobiet w naszym życiu — mam.

Uczniowie z klas I-III pełni entuzjazmu i zaangażowania przygotowywali wizerunki swoich mam. Każde dziecko miało okazję przedstawić swoją wizję matki i ukazać jej wyjątkowość. Na konkurs wpłynęły różnorodne prace — od malowanych portretów, przez rysunki ołówkiem, aż po kolaże z różnych materiałów. Mali artyści starannie dobierali kolory, linie i kształty, aby oddać swoje emocje wobec swoich matek. Prace były nie tylko wizualnym wyrazem miłości, ale również niewerbalnym sposobem przekazania wdzięczności za poświęcenie, troskę i miłość, które codziennie otrzymujemy od naszych mam.

Po długich naradach i dyskusjach, jury ogłosiło trzy najbardziej wzruszające i artystycznie wykonane prace, których autorami są:

  • Adam Olbryś – klasa 3 B
  • Julia Chmielewska – klasa 3 A
  • Zofia Famulska – klasa 3 A.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pamiętajmy, że nie musimy czekać na specjalne okazje, aby pokazać nasze uczucia. Wystarczy jedno piękne dzieło, jedno serdeczne słowo, aby sprawić, że nasze mamy poczują się docenione i kochane.

Mały Samorząd Uczniowski

Anna Przybyło

Martyna Fiszer