OGŁOSZENIA

Ponad 90 kotów do wykarmienia- a jedynie kilka kilogramów pomocy!

Światowy dzień zwierząt bezdomnych obchodzimy co roku 4 kwietnia. Pamiętajmy, że nie tylko ludzie potrzebują ciepła domowego ogniska, także zwierzęta przywiązują się do miejsc, ludzi i potrzebują miłości.

Z tej okazji warto odwiedzić najbliższe schronisko w swojej okolicy- właśnie tam możemy znaleźć przyjaciela na całe życie!

Świat pełen jest bezdomnych zwierząt, które zostały skrzywdzone przez los. Największe cierpienie zadał im jednak człowiek- bezdomność.

Zimno, choroby, głód, znęcanie się, brak miejsca do spania- to tylko niektóre z problemów z którymi muszą zmierzyć się bezdomne zwierzęta. W tym szczególnym dniu apelujemy o dom dla każdego bezdomnego kota i psa

Bezdomność zwierząt to problem, który powszechnie spotykany jest zarówno w wielkich miastach, jak i na wsiach. Według danych w Polsce żyje od 1 do 4 milionów bezdomnych zwierząt.

W samej Gołdapi w schronisku w Kośmidrach znajduje się w tej chwili 78 psów! Schronisko jest finansowane przez Gminę Gołdap i posiada środki na utrzymanie zwierząt, niestety prywatna grupa osób opiekująca się bezdomnymi zwierzętami żadnych środków z gminy nie otrzymuje. Opiekunowie  kupują za prywatne pieniądze karmę dla kotów- ciężko pozyskać jest karmę z Gminy, natomiast jeżeli karma jest przyznana to w bardzo małej ilości.

Środki z gminy nie wystarczają na wykarmienie kotów przez 365 dni w roku. Dochodzi do tego jeszcze czas poświęcony na karmienie, dowożenie oraz wyłapywanie kotów na sterylizację. Osoby te poświęcają swój wolny czas, a oprócz tego często muszą na własny koszt kupować jedzenie. 

Grupa prywatnych osób opiekująca się bezdomnymi zwierzętami w Gołdapi ma ponad 91 kotów do wykarmienia.

Często organizowane są zbiórki karmy jedynie dla psów, koty są najczęściej pomijane gdyż większość osób uważa, że kot ,,sobie porodzi” . Otóż to nie do końca prawda, oczywiście  koty są z natury łowcami, natura i charakter kota domowego zawiera w sobie instynkty które zmuszą go do upolowania jedzenia. Jednak zwierzęta te potrzebują odpowiednich ilości i składników w pokarmie aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Jedna z ,,kocich opiekunek” dokarmiająca 20 kotów w swoim rejonie – raz dziennie zanosi im aż 10 puszek mokrej karmy po 400 gram i ok 2 kg suchej karmy!!

Dlatego drodzy czytelnicy mamy do was prośbę!

W punkcie Epaka.pl w dniach od 04.04 do 02.05 na ul. Plac Zwycięstwa 16 w Gołdapi organizowana jest zbiórka na rzecz „Bezdomniaków – Gołdap”.

Nich nie będzie dla was obojętny los bezdomnych kotów w Gołdapi! Macie wolne środki? Kupcie chociażby jedną puszkę mokrej karmy dla kotów i przynieście do naszego punktu. Puszka karmy kosztuje ok 3,50 zł.

Dla was to niewiele- dla zwierzaków to często jedyny posiłek.

PK Serwia
Proniek
Rol-Masz
Niebo w Gębie
Fotowoltaika
Eko-pal
Ubezpieczenia
Drzewka Perfekt Abies
Rostek, Rawinis