OGŁOSZENIA

Ponad 40 wykroczeń zanotowano w miniony weekend

W miniony weekend policjanci Zespołu Ruchu Drogowego wylegitymowali 60 uczestników ruchu drogowego, przebadali prawie 350 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz ujawnili ponad 40 wykroczeń. Dzięki wzorowej postawie świadka, mundurowi zatrzymali kierującego „na podwójnym gazie”.

Od piątku (26.04.2024 r.) do niedzieli (28.04.2024 r.) gołdapscy policjanci skontrolowali blisko 60 pojazdów oraz ujawnili 43 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

Kierujący spotkali się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy. 32 sprawców wykroczeń drogowych zostało ukaranych mandatem karnym, natomiast wobec 11 kierowców mundurowi zastosowali pouczenie.

Stróże prawa zatrzymali też 1 dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

W ciągu minionych trzech dni, mundurowi przebadali prawie 350 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto, wzorowa i odważna postawa świadka przyczyniła się do zatrzymania kierującego „na podwójnym gazie”. Do zdarzenia doszło w niedzielę (28.04.2024 r.) około godziny 14:30 w Gołdapi przy ul. Zadumy.

Do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwonił świadek, który poinformował, że pod sklep przyjechał motorowerzysta, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Zarówno jego styl jazdy, jak też problem z utrzymaniem równowagi po zejściu z motoroweru wskazywały na to, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. We wskazane miejsce natychmiast przyjechał patrol Policji. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 59-latka ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienie do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie 59-latek stanie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.