OGŁOSZENIA

Ponad 30 wykroczeń i 11 mandatów karnych podczas „Wszystkich Świętych”

IMG-20221101-WA0044

Za nami ogólnopolskie działania „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022”, podczas których policjanci wykazali się wytężoną pracą zapewniając bezpieczeństwo osobom odwiedzającym groby. Tegoroczne święto na drogach powiatu gołdapskiego minęło spokojnie i bezpiecznie.

W ostatnich dniach gołdapscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy innych służb dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych w ramach działań „Wszystkich Świętych 2022”. Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego intensywnie pracowali w rejonach nekropolii gdzie było największe natężenie ruchu. Zadbali o to, aby ruch kołowy i pieszy odbywał się płynnie i bez żadnych utrudnień.

Mundurowi zwracali też uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się drogami dojazdowymi do miasta. Również policjanci innych pionów przez całą dobę obecni byli w okolicy cmentarzy i pozostałych rejonach miasta, gdzie skutecznie nieśli pomoc w myśl zasady „Pomagamy i Chronimy”.

Dzięki licznym patrolom w tegoroczne święto na drogach powiatu gołdapskiego było bezpiecznie, nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Odnotowano jedną niegroźną kolizję oraz jedną szkodę parkingową. Policjanci z gołdapskiej drogówki ujawnili 32 wykroczenia popełnione przez kierujących i pieszych. Wobec sprawców zastosowali 19 pouczeń, nałożyli 11 mandatów karnych, natomiast w dwóch przypadkach o zakończeniu sprawy zadecyduje sąd.

Na naszych drogach dużą odpowiedzialnością wykazali się też kierowcy, ponieważ podczas działań nie odnotowano żadnych niebezpiecznych zachowań na drodze. Również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób świadomy poruszali się po drogach: stosowali się do zasad prawa o ruchu drogowym i używali elementów odblaskowych.

Dzięki zaangażowaniu policjantów święto przebiegło spokojnie również pod względem porządkowym. Od poniedziałku do środy odnotowano 29 interwencji, wylegitymowano 37 osób, 1 osobę zatrzymano do wytrzeźwienia.