OGŁOSZENIA

Ponad 30 wykroczeń i 11 mandatów karnych podczas „Wszystkich Świętych”

Za nami ogólnopolskie działania „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022”, podczas których policjanci wykazali się wytężoną pracą zapewniając bezpieczeństwo osobom odwiedzającym groby. Tegoroczne święto na drogach powiatu gołdapskiego minęło spokojnie i bezpiecznie.

W ostatnich dniach gołdapscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy innych służb dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych w ramach działań „Wszystkich Świętych 2022”. Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego intensywnie pracowali w rejonach nekropolii gdzie było największe natężenie ruchu. Zadbali o to, aby ruch kołowy i pieszy odbywał się płynnie i bez żadnych utrudnień.

Mundurowi zwracali też uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się drogami dojazdowymi do miasta. Również policjanci innych pionów przez całą dobę obecni byli w okolicy cmentarzy i pozostałych rejonach miasta, gdzie skutecznie nieśli pomoc w myśl zasady „Pomagamy i Chronimy”.

Dzięki licznym patrolom w tegoroczne święto na drogach powiatu gołdapskiego było bezpiecznie, nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Odnotowano jedną niegroźną kolizję oraz jedną szkodę parkingową. Policjanci z gołdapskiej drogówki ujawnili 32 wykroczenia popełnione przez kierujących i pieszych. Wobec sprawców zastosowali 19 pouczeń, nałożyli 11 mandatów karnych, natomiast w dwóch przypadkach o zakończeniu sprawy zadecyduje sąd.

Na naszych drogach dużą odpowiedzialnością wykazali się też kierowcy, ponieważ podczas działań nie odnotowano żadnych niebezpiecznych zachowań na drodze. Również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sposób świadomy poruszali się po drogach: stosowali się do zasad prawa o ruchu drogowym i używali elementów odblaskowych.

Dzięki zaangażowaniu policjantów święto przebiegło spokojnie również pod względem porządkowym. Od poniedziałku do środy odnotowano 29 interwencji, wylegitymowano 37 osób, 1 osobę zatrzymano do wytrzeźwienia.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika