Pomimo zakazu wsiadł za kierownicę auta. Pijany uderzył w drzewo

Pomimo zakazu wsiadł za kierownicę auta. Pijany uderzył w drzewo źródło zdjęcia:

    Mężczyzna z gminy Banie Mazurskie został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo– Interwencyjnego gołdapskiej komendy policji po tym, jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości.

  Jak się okazało nie miał prawa zasiadać za kierownicę, gdyż miał zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów. W miniony weekend oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego miało dojść na trasie Rogale – Widgiry w gminie Banie Mazurskie.

Policjanci, który pojechali na miejsce w okolicy miejscowości Widgiry zastali leżący na boku samochód oraz 35 – letniego mieszkańca gminy Banie Mazurskie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Renault Scenic jadąc trasa z Rogal do Widgir stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo, po czym auto przewróciło się na bok. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi sprawdzili stan  trzeźwości mężczyzny, który wykazał, że ma on w organizmie ponad 3,2 promila. Ponadto po  sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 35-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów  mechanicznych do maja 2021 roku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu spowodowanie kolizji.

   Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat .

Komentarze    Brak komentarzy