OGŁOSZENIA

Polskie kino, a może bajkowy repertuar dla całej rodziny? – weekend z Kinem Kultura

Dni i wieczory zrobiły się coraz krótsze i znacznie chłodniejsze. Kino to idealne rozwiązanie dla ciepłolubnych! 

Najmłodsi tym razem będą mogli przeżyć wspaniałą przygodę z Małym Misiem. Bajka będzie emitowana od piątku do niedzieli tradycyjnie o godzinie 16:00.

PRZYTUL MNIE. POSZUKIWACZE MIODU

Gdzie się podział cały miód?! Mały Miś marzy o słodkim urodzinowym torcie, jednak zapasy ulubionego przysmaku przepadły. Wspólnie z Tatą Misiem wyruszają do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Na rozbrykanego Misia i ostrożnego Tatę czeka wielka przygoda!
 
Następnie, na ekranach o godzinie 17;30 ( piątek-niedziela) pojawi się polska produkcja, która przeniesie widza do lat 80. 

CHRZCINY

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość-chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny.
 
Ostatnia produkcja, również polska- emitowana będzie od piątku do niedzieli o 19:30. 
 
ŚLICZNOTKA
Akcja dzieje się w niedużym miasteczku na wschodzie Polski – zielonym, nowoczesnym i ekologicznym. Mieszkańcy są postępowi, ale też swojscy i bardzo różnorodni – tak jak ich marzenia. Jeden chce władzy na stanowisku i pieniędzy, inny snuje plany o dalekich podróżach, kolejny chciałby choćby chwilowej namiętności, następny walczy o akceptację i normalność, a jeszcze inny potrzebuje nowego odkurzacza. Ich historie poznajemy podczas dorocznego festynu, na którym ma być wybierana miss miejscowości. Scenariusz imprezy skrupulatnie i według ustalonego z góry schematu przygotowują ludzie burmistrzowej, która ma zamiar kandydować na kolejną kadencję w zbliżających się wyborach samorządowych. Sytuacja komplikuje się, gdy do konkursu niespodziewanie zgłasza się kandydatka, która pozornie nie ma szans na wygraną. Tytułowa ślicznotka zaskakuje wszystkich swoją odwagą i determinacją. Jest bezkompromisowa i pewna siebie. Swoją postawą przeciwstawia się lokalnej władzy, wywracając do góry nogami misterny plan charyzmatycznej pani burmistrz.