Polski film zostaje nominowany do Oskara drugi rok z rzędu.

Polski film zostaje nominowany do Oskara drugi rok z rzędu. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

„Boże Ciało” polskim kandydatem do Oskara 2020, w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Ostatnim filmem, który zdobył tę prestiżową nagrodę, jest „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

 Decyzja o wyborze „Bożego Ciała” została podjęta jednogłośnie. Jego światowa premiera odbyła się pod koniec sierpnia na festiwalu w Wenecji. Film uhonorowano nagrodami Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re.  Już 11 października będziemy mogli go obejrzeć na kinowych ekranach.

Film opowiada historię dwudziestoletniego Daniela (Bartosz Bielenia), który podczas pobytu w zakładzie poprawczym zaczyna marzyć o byciu księdzem. Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Nowy rozdział życia postanawia rozpocząć od wizyty w miejscowym kościele, podczas której omyłkowo zostaje wzięty za księdza i zaprowadzony na plebanię. Daniel, konsekwentnie udając księdza, zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Duchowny prosi go, by pod jego nieobecność sprawował posługę kapłańską w parafii.

 W obsadzie znaleźli się także m.in. Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Leszek Lichota.

Źródło:https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Boze-cialo-polskim-kandydatem-do-Oscara-w-kategorii-film-imiedzynarodowy?fbclid=IwAR3KnBwSm2ytMGSLPSNgGQfyOlflxLVEi4T19OFXO4PpZ6gpHuaU9_bwGco

Komentarze    Brak komentarzy