Polska grupa lotnicza przejmie niemieckie linie?

Polska grupa lotnicza przejmie niemieckie linie? źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/l%C4%85dowania-samoloty-przybycia-niebo-4262647/

Ruszyły już negocjacje w tej sprawie. 

LOT może przejąć niemieckie linie lotnicze Condor Airlines. Wcześniej, należały one do najstarszego i największego, brytyjskiego biura turystycznego Thomas Cook, które niespodziewanie upadło we wrześniu zeszłego roku. 

Termin składania ofert upłynął 17 stycznia, wszystko wskazuje na to, że Polska Grupa Lotnicza wspierana przez PKO BP, Pekao i PZU taką ofertę złożyła.

Rynek niemiecki to drugi największy po polskim rynek dla LOT-u, bowiem w 2019 roku polski przewoźnik sprzedał tam 2,5 miliona biletów. Dzięki połączeniu z Condor, LOT mógłby stać się linią, która zarządza ruchem 20 milionów pasażerów rocznie.

W latach 2016-2018 LOT osiągnął bardzo wysokie zyski na działalności podstawowej, mimo że jeszcze w roku 2015 miał stratę wynoszącą blisko 50 mln zł.

Obecnie LOT lata już na stu kilkunastu trasach w tym także ze swojej nowej bazy w Budapeszcie do Stanów Zjednoczonych. Dysponuje już ponad 60 samolotami, a w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, przybędzie ich co najmniej kilkanaście.

 

Źródło: https://www.tvp.info/

Komentarze    Brak komentarzy