OGŁOSZENIA

Połknięcie bazi jako ochrona przed bólem głowy?

Niedziela Palmowa już 24 marca. Oznacza rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa, tuż przed Jego zmartwychwstaniem.

Dlaczego osoby wierzące co roku chodzą do kościołów święcić palemki? Jest to tradycja sięgająca czasów biblijnych. Wówczas Jezus wjechał do Jerozolimy na ośle, a tłumy wiernych okładały Go gałązkami palmowymi. Wydarzenie symbolizuje triumfalne powitanie Jezusa jako Króla i Mesjasza, który był oczekiwany od wieków.

Z palemkami wielkanocnymi wiążą się różne przesądy i zwyczaje. W niektórych regionach wierzono, że obijanie boków zwierząt przyniesie gospodarstwu pomyślność. Natomiast połknięcie bazi z poświęconej palemki miało za zadanie uchronić przed bólem głowy i gardła (a pierwotnie uważano, że ten zabieg poprawia płodność).

Święta Wielkanocne są najważniejszymi wydarzeniami chrześcijaństwa- śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. To czas spotkań rodzinnych, radości, ale również zadumy i refleksji. Wierni są zachęcani do modlitwy, pokuty i nawrócenia.

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023