OGŁOSZENIA

Policyjne podsumowanie Wielkanocy

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a tym samym wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tegoroczna Wielkanoc na drogach powiatu gołdapskiego była bezpieczna.

W trakcie czterech świątecznych dni doszło tylko do trzech niegroźnych kolizji.

Okres przedświąteczny, a także same święta, były dla policjantów dniami wytężonej służby. Nad bezpieczeństwem czuwała zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Policyjne działania rozpoczęły się w piątek i trwały do poniedziałku. W tym czasie szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo osób podróżujących, respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie na przestrzeganiu ograniczeń prędkości stan trzeźwości kierujących.

Od piątku do poniedziałku miały miejsce trzy niegroźne zdarzenia drogowe w tym jedna niegroźna stłuczka parkingowa. Ponadto jeden nieodpowiedzialny kierowca zdecydował się na prowadzenie pojazdu po alkoholu.

Policjanci drogówki odnotowali 30 wykroczeń drogowych, z czego aż 21 to przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci interweniowali łącznie 47 razy, głównie były to interwencje wobec osób, które popełniały wykroczenia porządkowe polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłóceniu porządku publicznego.

W 5 przypadkach za popełnione wykroczenia osoby ukarano mandatem karnym, a w 4 sprawy będą miały swój finał w sądzie.

W policyjnym areszcie mundurowi zatrzymali pięć osób. Cztery z nich trafiło do wytrzeźwienia a jedna do wyjaśnienia sprawy.

Eko-pal
Rol-Masz
Beauty Space
Sauna
PK Serwis 2023
Rostek, Rawinis
Proniek
Ubezpieczenia