OGŁOSZENIA

Policyjne podsumowanie weekendu

policja, radiowóz

Gołdapscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożność, rozwagę na drodze oraz o jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami! Jesteśmy odpowiedzialni za życie swoje i innych uczestników ruchu.

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych oraz zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierującego.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę (02.07.2022 r.) we Wronkach Wielkich na drodze wojewódzkiej 650.

Około godziny 21:20 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pojazd osobowy wjechał do przydrożnego rowu. Natychmiast na miejsce pojechał patrol drogówki.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że na jezdnię przed jadącego w kierunku Grabowa volkswagena passata niespodziewanie wbiegł kot. 22-letnia kierująca chcąc uniknąć zderzenia skręciła w lewo. Niestety straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu z lewej strony, gdzie samochód przewrócił się na dach. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Kierująca podróżowała sama i była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 10:20, w Gołdapi na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Królewieckiej. Tym razem był to wypadek drogowy z udziałem motocykla, motoroweru oraz samochodu osobowego.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 51-letni motorowerzysta, wyjeżdżając z ul. Partyzantów w stronę Pl. Zwycięstwa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Królewiecką w kierunku ul. Warszawskiej motocykliście. Kierujący motorem po zderzeniu z motorowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem passatem. Motorem poruszał się 32-letni mężczyzna wraz z 7-letnim synem.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia – kierujący motorowerem – został przetransportowany do Szpitala w Suwałkach z urazem kończyny górnej i dolnej lewej. Pozostałym uczestnikom nic się nie stało.

Na czas prowadzonych czynności procesowych przez funkcjonariuszy droga była zablokowana.

Ponadto, w sobotę (02.07.2022 r.) około godziny 11:45 w Gołdapi na ul. Przytorowej policjanci gołdapskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie czynności okazało się, że kierująca mercedesem znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. O dalszym jej losie zdecyduje sąd.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność oraz o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas korzystania z drogi. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.