OGŁOSZENIA

Policjant po służbie, udzielił pomocy mężczyźnie, który leżał na środku jezdni kompletnie pijany

Policjant z gołdapskiej komendy, będąc po służbie, udzielił pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie, który leżał na środku jezdni. Dzięki jego reakcji tym razem nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie, gdyż od naszej postawy może zależeć ich życie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (11.03.2023r.) około godz. 15:00 w miejscowości Przerośl Gołdapska. Policjant po służbie, jadąc prywatnym samochodem zauważył leżącego na środku jezdni mężczyznę. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że mieszkaniec powiatu gołdapskiego jest przytomny.

Mężczyzna był przemarznięty, trudno było z nim nawiązać kontakt, nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusz powiadomił odpowiednie służby i do czasu przybycia karetki zaopiekował się 57- latkiem. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób nietrzeźwych, leżących w okolicach drogi, klatki schodowej czy sklepu. Zadzwońmy na numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona pomoc, może uratować ludzkie życie.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Beauty Space
Proniek
Rostek, Rawinis
Rol-Masz
Eko-pal
Sauna