OGŁOSZENIA

Policjanci zatrzymali 41-latka, który posiadał broń, amunicję i uprawiał konopie

Gołdapscy kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę podejrzanego o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dodatkowo, podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi znaleźli małą plantację konopi indyjskich.

W sobotę (22.07.2023r.) kilka minut przed godziną 8:00 jedna z mieszkanek gminy Gołdap zgłosiła, że po powrocie do domu zauważyła uszkodzoną szybę w oknie. Co więcej, w firance, która leżała na podłodze, znajdował się przedmiot przypominający pocisk. Dyżurny gołdapskiej jednostki na miejsce natychmiast skierował policjantów prewencji oraz kryminalnych.

Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na oddalonej o 1,5 km strzelnicy odbywały się strzelania. W związku z tym doszło do przestrzelenia szyby okiennej w domu jednorodzinnym. W momencie zdarzenia nie było nikogo w budynku. Mundurowi dotarli do właściciela strzelnicy i ustalili listę osób, które uczestniczyły w strzelaniu.

Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą przesłuchali świadków i wytypowali podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zatrzymania 41-letniego mężczyzny do wyjaśnienia sprawy. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli siedem jednostek broni i kilkadziesiąt sztuk amunicji.

Ponadto w miejscu zamieszkania podejrzanego, w piwnicy policjanci znaleźli rośliny konopi indyjskich oraz zestaw urządzeń do uprawy roślin. Mężczyzna tłumaczył, że małą plantację konopi stworzył na własny użytek. Zabezpieczone rośliny trafią na szczegółowe badania do laboratorium kryminalistycznego. Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
PK Serwis 2023