OGŁOSZENIA

Policjanci z KPP w Gołdapi wzięli udział w szkoleniu „Nowe narkotyki – Nowa perspektywa”

Projekt bez tytułu - 2023-03-17T121706.121

„Nowe narkotyki – Nowa perspektywa” – to temat szkolenia zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Gołdapi. W bardzo interesujących i ciekawych warsztatach wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

W poniedziałek 13 marca br. w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi przedstawiciele kadry kierowniczej KPP w Gołdapi, dzielnicowi, profilaktycy oraz policjanci pionu kryminalnego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zagrożeń związanych z narkotykami i nowymi trendami, a także adekwatnych sposobach reagowania i pomocy.

Prelegenci prowadzący szkolenie poruszali także temat związany z ryzykownym zachowaniem dzieci i młodzieży w związku z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych. Zaprezentowano objawy zażywania narkotyków przez młodzież w wieku szkolnym oraz sposoby na ukrywanie zażywania substancji psychoaktywnych.

Ponadto omówiono współczesne zjawisko e-narkotyków. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał imienne zaświadczenie.