OGŁOSZENIA

Policjanci wystawiali wysokie mandaty za nadmierną prędkość

policja, radiowóz, kogut, sygnały

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Mimo podwyższonych kar za przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci nadal zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących , którzy nie dostosowują prędkości do obowiązujących przepisów.

Wczoraj (14.02 br.), policjanci z gołdapskiej drogówki, na terenie gminy Gołdap, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W ciągu zaledwie 30 minut na trasie Regiele- Kozaki ujawnili trzech kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością. Policyjny miernik prędkości wykazał, że kierujący vw passatem jechał z prędkością 158 km/h, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2000 złotych.

Chwilę później policjanci zatrzymali kierującego audi, który jechał z prędkością 122 km/h oraz kierowcę bmw, który również na tym samym odcinku drogi przekroczył dopuszczalną prędkość o 36 km/h. Wobec sprawców zastosowano postępowanie mandatowe zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami. Były to mandaty w kwocie 800 złotych, a do indywidualnych kont kierowców dopisanych zostało 6 punktów karnych.

Trudno wykazać zrozumienie dla tych, którzy, mimo medialnego nagłośnienia i świadomości konsekwencji, poruszają się po drodze w stanie nietrzeźwości. Wczoraj kilka minut po godz. 9.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Gołdapi na ulicy Żeromskiego. Jak ustalili na miejscu , kierowca nissana, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Podczas sprawdzania trzeźwości 31-latka okazało się, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Zachęcamy również wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko kierowców, do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami. Być może dzięki temu więcej osób będzie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Nowe stawki mandatów za przekroczenie prędkości:
▪ do 30 km/h – do 400 zł.
▪ od 31 do 40 km/h – co najmniej 800 zł.
▪ o 41-50 km/h – 1.000 zł.
▪ o 51-60 km/h – 1.500 zł.
▪ o 61-70 km/h- 2.000 zł.
▪ o 71 km/h i więcej – 2.500 zł.

KPP GOŁDAP