OGŁOSZENIA

Policjanci przypominają- pierwszeństwo nie zawsze oznacza bezpieczeństwo!

Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Wiodącym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stróże prawa rozmawiali z najmłodszymi o właściwym poruszaniu się po drodze, omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Podczas wizyty wręczyli uczniom chusty odblaskowe i przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci realizujący zadania profilaktyczne, dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego nieustannie odwiedzają uczniów w szkołach. Stróże prawa przeprowadzają z nimi zajęcia edukacyjne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W poniedziałek (20.11.2023r.) gołdapskie policjantki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi. Funkcjonariuszki rozmawiały z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie przeprowadziły z nimi praktyczną lekcję przechodzenia przez przejście dla pieszych znajdujące się obok szkoły.

Mundurowe wskazały dzieciom, w jaki sposób prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych i w bezpieczny sposób poruszać się po drodze. Policjantki przestrzegały małych użytkowników dróg, przed tym, że pierwszeństwo nie zawsze oznacza bezpieczeństwo.

Wskazywały, że bez względu na posiadane pierwszeństwo, powinniśmy pamiętać o obserwacji pojazdów i upewnić się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Funkcjonariuszki nawiązały również do elementarnych zasad korzystania z hulajnóg elektrycznych, rolek i deskorolek. Przestrzegały przed niebezpieczeństwami, które mogą czekać na drodze i tłumaczyły jak sobie z nimi radzić. W trakcie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową chustkę, która zwiększy jego  bezpieczeństwo na drodze.

Praktyczna lekcja bezpieczeństwa odbyła się pod czujnym okiem kamer. Funkcjonariuszki wskazały jak ważną rolę odgrywa monitoring w naszym mieście.

Działania policjantów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Pamiętajmy jednak, że w dużej mierze to rodzice są wzorcem zachowań dla swojego dziecka. Dlatego starajmy się nie łamać zasad ruchu drogowego i dawajmy dobry przykład. Dzięki wspólnej edukacji możemy kształtować bezpieczne nawyki u dzieci.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu realizowanego przez Gminę Gołdap pn.: „Bezpieczna Gołdap” dofinansowanemu przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.