OGŁOSZENIA

Policjanci promują bezpieczne zachowania podczas trwających ferii zimowych

Trwa zimowy wypoczynek i  w ramach prewencyjnych działań pn. „Bezpieczne Ferie”, gołdapscy policjanci odwiedzają miejsca spotkań dzieci i młodzież. Funkcjonariusze promują bezpieczne postawy oraz przypominają o podstawowych zasadach prawidłowego zachowania się na stoku.

Policjanci w trakcie trwających ferii zimowych odwiedzają miejsca, w których dzieci i młodzież spędzają czas wolny. W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z dziećmi w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, w Gminnym Ośrodku Kultury w Baniach Mazurskich oraz w Sali Zabaw „Kangurek”.

Przewodnim tematem wszystkich spotkań jest bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Policjanci rozmawiają o tym jak zachować się podczas zabaw poza domem oraz przestrzegają przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Nieustannie ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z przebywaniem w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych i radzą jak organizować kulig czy bitwę na śnieżki.

Mundurowi systematycznie odwiedzają też stok narciarski na Pięknej Górze w Gołdapi. Policjanci zwracają uwagę dzieciom na reguły bezpiecznego współdzielenia stoku z pozostałymi narciarzami czy snowboardzistami oraz przypominają o konieczności używania kasku ochronnego i doborze odpowiedniej odzieży.

Podczas spotkań policjanci przypominają o konkursie plastyczno-filmowym w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na konkurs pn. „Śnieżny Dekalog” można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowy spot filmowy.