OGŁOSZENIA

Policjanci potwierdzili 6 zgłoszonych zagrożeń na mapie KMZB – nałożyli 27 mandatów karnych

Nieprawidłowe parkowanie? Przekraczanie dopuszczalnej prędkości? Możesz zgłosić zagrożenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Gołdapscy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pomocą narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za jej pośrednictwem możesz zgłosić m.in. nieprawidłowe parkowanie w Twojej okolicy. Wystarczy, że anonimowo zaznaczysz na mapie miejsce, które następnie sprawdzą i zweryfikują mundurowi.

Gołdapscy policjanci przypominają o narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie za jej pośrednictwem możesz anonimowo zgłosić różne zagrożenia. Aplikacja może posłużyć m.in. do przekazania służbom informacji o miejscach występowania dzikiego wysypiska śmieci, miejsca grupowania się młodzieży, nieprawidłowego parkowania, czy też przekraczania dopuszczalnej prędkości. Miejsca wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem KMZB są przez policjantów weryfikowane i kontrolowane.

W minionym tygodniu policjanci potwierdzili 6 zgłoszonych zagrożeń. Dotyczyły one nieprawidłowego parkowania w centrum miasta, spożywania alkoholu na ul. Warszawskiej, a także przekraczania dopuszczalnej prędkości w Żytkiejmach, Botkunach oraz w Gołdapi na ulicy Warszawskiej i Mazurskiej. Policjanci zweryfikowali i wyeliminowali wirtualne zagrożenia. W efekcie podjętych działań na sprawców wykroczeń nałożyli 27 mandatów karnych oraz zastosowali 8 pouczeń.

Pamiętaj! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.