OGŁOSZENIA

Policjanci podsumowali efekty działań „Bezpieczne ferie”!

IMG-20230129-WA0034

Ferie zimowe dobiegły końca. Zarówno przed, jak i w trakcie dwutygodniowej przerwy od nauki gołdapscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczne Ferie 2023”.

Mundurowi spotykali się z uczestnikami zimowisk, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie. Policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach poprzez prowadzenie kontroli prędkości, stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Gołdapscy policjanci w trakcie działań „Bezpieczne Ferie 2023” przeprowadzili ponad 70 spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Stróże prawa rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego i przypominali o zagrożeniach. Ze starszą młodzieżą poruszyli zagadnienie dotyczące uzależnienia od narkotyków i dopalaczy oraz uczulali na groźne zjawisko cyberprzemocy.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego skutecznie podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W okresie dwutygodniowej przerwy od nauki przeprowadzili dwie kontrole autokarów przewożących dzieci, podczas których nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Od 23 stycznia do 5 lutego mundurowi ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego, z czego połowa z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 178 mandatów karnych, zastosowali 23 pouczenia oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu.

W wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, m.in. za brak aktualnego badania technicznego bądź z uwagi na stan auta, który zagrażał porządkowi lub bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ponadto, policjanci podczas codziennej służby systematycznie kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo.

Podsumowując, w powiecie gołdapskim zimowe ferie przebiegły bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali żadnych interwencji w związku z niebezpiecznymi zdarzeniami związanymi z zimowym wypoczynkiem.