Policjanci otrzymali nowe urządzenie z rąk Pani Starosty.

Policjanci otrzymali nowe urządzenie z rąk Pani Starosty. źródło zdjęcia:

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Powiatowej Policji nowego urządzenia (Tester LASZ-4). Jest to przyrząd do pomiaru przejrzystości szyb w pojazdach. Zakup urządzenia został sfinansowany dzięki wspólnej realizacji II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego“.

W krótkiej uroczystości zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Gołdapi uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Dariusz Stachelek wraz z policjantami gołdapskiej drogówki. Starosta Marzanny Wardziejewskiej osobiście przekazała specjalistyczne urządzenie funkcjonariuszom policji.

Przepisy są jasno sprecyzowane jeżeli chodzi o normy, jakie spełniać muszą przyciemnione szyby samochodowe. Odpowiednia widoczność jest gwarancją bezpieczeństwa. Przypominamy, że niezgodne z przepisami przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowych grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem karnym.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia szyby przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przejrzystości światła nie mniejszy niż 70%.

Przyrząd został zakupiony w ramach realizacji II edycja projektu „ON, TY i JA – Razem na szlaku bezpieczeństwa Powiatu Gołdapskiego”, dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Policjanci otrzymali nowe urządzenie z rąk Pani Starosty.

Komentarze    Brak komentarzy