OGŁOSZENIA

Policjanci będą egzekwować rażące łamanie przepisów wobec uczestników protestu

W związku z zaplanowanym na dzień 20.03.2024 r. (środa) ogólnopolskim Strajkiem Rolników informujemy o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią w powiecie gołdapskim.

Informujemy o zaplanowanym zgromadzeniu publicznym powodującym utrudnienia w ruchu drogowym, zorganizowanym w ramach protestu rolników.

Rozpoczęcie zaplanowane o godz. 10:30 w dniu 20 marca 2024 r. na drodze K65 w miejscowościach Jabramowo i Kozaki. Zgromadzenie ma trwać do godziny 15:00. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinku drogi, gdzie będzie miało miejsce zgromadzenie!

Policjanci mają wiedzę na temat działań, pozostają w kontakcie z ich organizatorami i będą czuwać nad tym, by nie spowodowały one zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorzy zostali poinformowani o tym, że policjanci będą wyciągać przewidziane przepisami konsekwencje wobec uczestników akcji, którzy w rażący sposób będą łamać przepisy ruchu drogowego lub stworzą na drodze zagrożenie.

Funkcjonariusze, w miarę możliwości będą kierować na objazdy. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze będą one możliwe. Apelujemy, aby odpowiednio wcześniej zaplanować podróż z uwzględnieniem tras alternatywnych i stosować się do poleceń służb kierujących ruchem.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi