OGŁOSZENIA

Policja apeluje- zachowaj ostrożność przy korzystaniu z aplikacji do przejazdów

Dzięki aplikacjom internetowym do podróżowania możemy w bardzo szybki i tani sposób dotrzeć do pożądanego miejsca.

Korzystając z nich musimy jednak kierować się zasadą ograniczonego zaufania, zwrócić uwagę na wszelkie zagrożenia, jakie mogą nas spotkać i zadbać o własne bezpieczeństwo. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z przejazdów oferowanych przez inne osoby za pomocą aplikacji.

Kiedy zdecydujemy się na usługę przejazdu za pośrednictwem oficjalnych, ogólnodostępnych aplikacji pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Nie pozwólmy uśpić naszej czujności i pamiętajmy, że poruszając się samotnie, w szczególności porą wieczorno-nocną możemy stać się potencjalną ofiarą przestępstwa.

Dlatego też gołdapska policja przypomina, aby korzystając z popularnych aplikacji oferujących płatny przejazd przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:


• jeśli jest to możliwe – staraj się nie podróżować samotnie,
• zawsze po dotarciu w umówione miejsce zweryfikuj zgodność swojego przejazdu z danymi w aplikacji, tj. markę, numer rejestracyjny pojazdu, a jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości – zrezygnuj z przejazdu,
• w trakcie i po podróży bądź w kontakcie z bliską osobą,
• udostępnij bliskiej osobie trasę swojego przejazdu, pisz jej na bieżąco gdzie się znajdujesz, jak przebiega podróż,
• zalecaną praktyką jest ustalenie z bliską osobą „hasła bezpieczeństwa” i użycia go w przypadku bezpośredniego zagrożenia (poprzez wiadomość tekstową SMS, bądź wypowiedzenie go w rozmowie telefonicznej),
• jeżeli czujesz zagrożenie – niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112 i powiedz gdzie jesteś oraz co się stało.

Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie, kierujmy się ograniczonym zaufaniem i rozsądnie podróżujmy.

Rol-Masz
Beauty Space
Eko-pal
PK Serwis 2023
Sauna
Proniek