OGŁOSZENIA

Policja apeluje: UWAGA NA FAŁSZYWE SMS-Y O UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI

Projekt bez tytułu (2)

Policja apeluje o ostrożność! W ostatnim czasie SMS-owi oszuści rozsyłają wiadomości tekstowe prosząc o uregulowanie należności za przesyłkę, prąd czy inne usługi.

Jest to kolejny atak phishing mający na celu wyłudzenie danych do logowania do bankowości internetowej. W żadnym wypadku nie należy klikać w link zawarty w SMS-ie i instalować aplikacji. Jeśli to zrobiłeś, natychmiast z innego telefonu skontaktuj się ze swoim bankiem!

Oszuści Internetowi cały czas tworzą nowe sposoby wyłudzania danych osobowych, czy pieniędzy. Często wykorzystują sprawdzone wcześniej metody, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany. W ostatnim czasie odnotowano większą aktywność oszustów SMS-owych. Rozsyłają oni wiadomości tekstowe prosząc o uregulowanie należności za przesyłkę, prąd czy inne usługi.

Ostrzegamy! To próba oszustwa i kradzieży pieniędzy z konta bankomatowego adresata!

Przestępcom zależy, aby adresat wiadomości kliknął w nadesłany link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej.

Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku, a wtedy oszuści mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego konta internetowego w banku.

Dlatego też apelujemy, aby nie otwierać linków lub załączników podanych w wiadomościach, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe oprogramowanie lub będą łączyły nas z fałszywymi adresami służącymi do wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży tożsamości. Pamiętajmy, aby wszelkich płatności bankowych dokonywać z wykorzystaniem protokołu https (oznaczony ikoną w kształcie kłódki), który zapewnia bezpieczeństwo transmisji danych.