OGŁOSZENIA

Policja apeluje o ostrożność podczas korzystania z portali aukcyjnych – dwie osoby oszukane w Gołdapi

Oszuści nie próżnują i stosują nieustannie nowsze sposoby na zdobycie naszych pieniędzy. Kupując lub sprzedając przedmioty na różnych portalach aukcyjnych musimy być bardzo ostrożni.

W ostatnim czasie do gołdapskich policjantów zgłosiły się dwie osoby, które przez nieuwagę i brak czujności straciły swoje oszczędności podczas zakupów na jednym z portali.

W ostatnim czasie do gołdapskiej komendy zgłosiły się dwie osoby poszkodowane. Padły one ofiarą oszustw internetowych. Mieszkańcy zgłosili, że za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego zostali oszukani.

Pierwszy ze zgłaszających zakupił na portalu internetowym sprzęt gastronomiczny, za który wpłacił ponad 4 tysiące złotych na wskazany przez sprzedającego rachunek bankowy.

W ten sam sposób postąpił drugi ze zgłaszających. Na konto bankowe oszusta przelał 1500 złotych za zakupioną glebogryzarkę. Mężczyźni nie otrzymali zamówionych towarów, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Teraz sprawami tych oszustw zajmują się gołdapscy policjanci.

Mundurowi apelują, aby podczas zakupów w internecie wykazać się dużą ostrożnością i ograniczonym zaufaniem. Przed dokonaniem zakupu przez sieć sprawdźmy wiarygodność sprzedającego. Pamiętajmy też, że zawsze mamy możliwość wyboru wysyłki, za którą zapłacimy przy odbiorze.