OGŁOSZENIA

Policja apeluje- nie bądźmy obojętni na los innych!

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają, dlatego też policjanci zwracają się z apelem o to, aby nie przechodzić obojętnie obok osób szczególnie narażonych na wychłodzenie organizmu.

W przypadku osób lub sytuacji, które wymagają szczególnej uwagi, prosimy o informacje, by służby mogły odpowiednio zareagować i podjąć w stosunku do nich niezbędne czynności. Jeśli widzimy osobę bezdomną, nieporadną życiowo, potrzebującą pomocy – nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub skorzystajmy z narzędzia kontaktu z policją – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W aplikacji znajdziemy zakładkę „Osoba bezdomna potrzebująca pomocy”. Tam możemy wskazać na mapie miejsce przebywania osób bezdomnych. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez gołdapskich funkcjonariuszy.

Bezpłatna i całodobowa infolinia.

Od 1 listopada 2023r. do 31 marca 2024r. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego została uruchomiona infolinia dla osób bezdomnych. Infolinia jest bezpłatna i działa całodobowo pod numerem

➡️ 800 165 320 ⬅️

Osoby dzwoniące uzyskają informację o schroniskach, noclegowniach czy punktach nieodpłatnej pomocy prawnej.

KPP Gołdap

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia