OGŁOSZENIA

Pola rozszerza horyzonty… Profilaktyka gołdapskiego smyka trafiła do kolejnej szkoły.

Policjanci z gołdapskiej komendy we współpracy z lokalnymi samorządami rozpoczęli działania edukacyjne pn. „Profilaktyka Smyka”, których główną bohaterką jest niefrasobliwa dziewczynka stworzona przez funkcjonariuszkę braniewskiej policji. Pola już trafiła do szkoły w Baniach Mazurskich, teraz poszerza swoje horyzonty i będzie edukować najmłodszych w gołdapskich szkołach.

Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi insp. dr Dariusz Stachelek wspólnie z Zastępcą Burmistrza Gołdapi Joanną Łabanowską przekazał na ręce Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gołdapi materiały profilaktyczne o przygodach niesfornej dziewczynki. Pola, bo tak ma na imię bohaterka, na własnym przykładzie pokazuje dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Spotyka się ona z czytelnikiem w 13 różnych historyjkach, a z każdej z nich z opresji ratuje ją policjant.

Przygody Poli stały się punktem wyjścia do profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem „Profilaktyka Smyka”. Powstał pakiet edukacyjny, obejmujący m.in. dokładne scenariusze zajęć o bezpieczeństwie, kolorowanki dla dzieci oraz książka „Na ratunek Poli”. Dziewczynka nie jest idealna, nie zawsze potrafi się właściwie zachować, ale dzięki pomocy policjanta w końcu radzi sobie z przeciwnościami.

​Materiały stanowić będą pomoc w realizowaniu działań z profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Funkcjonariusze liczą na to, że wierszyki i morały z nich płynące trafią do najmłodszych, dla których staną się cenną lekcją.

Jeszcze przed świętami Pola trafi do wszystkich szkół w powiecie gołdapskim.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika