OGŁOSZENIA

Pola-policyjna „pomocniczka” trafiła już do wszystkich szkół w powiecie gołdapskim.

banie mazurskie

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z najważniejszych priorytetów, jakie stawiają przed sobą gołdapscy policjanci. Aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci funkcjonariuszom pomoże Pola.

Nasza bohaterka to niefrasobliwa dziewczynka, która podczas swoich przygód popada w tarapaty, z których zawsze ratuje ją policjant. Na podstawie jej przygód mundurowi stworzyli materiały profilaktyczne do nauki dbania o własne bezpieczeństwo w domu i poza nim. „Profilaktyka smyka” bo o niej mowa zrealizowano dzięki współpracy z lokalnymi samorządami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w swoich zadaniach inicjują i podejmują działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Aby od najmłodszych lat uczyć dzieci bezpiecznych zachowań i wyczulić je na niebezpieczeństwa mogące wystąpić w codziennym życiu powstał projekt pn. „Profilaktyka smyka” .

Najprostszym i najbardziej atrakcyjnym sposobem na przekazanie najmłodszym podstawowych zasad bezpiecznych zachowań są oczywiście bajki profilaktyczne. Tak powstała publikacja pn. „Na ratunek Poli”, której główną bohaterką jest Pola. To niesforna dziewczynka, która w kilkunastu rymowanych historyjkach mierzy się z konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań, a z pomocą spieszy jej policjant.

Każde opowiadanie obejmuję inną problematykę opatrzoną prostym morałem, który bez problemu zapadnie w pamięci dziecka. Opracowanie nie tylko przestrzega najmłodszych przed zagrożeniami, które mogą je spotkać w codziennym życiu, ale także kreują wśród nich obraz policjanta-przyjaciela, na którego zawsze można liczyć.

„Profilaktyka smyka” zadbała nie tylko o dzieci, ale również o nauczycieli, którzy otrzymają materiały pomocnicze do przeprowadzanie zajęć. Funkcjonariusze stworzyli bazę dydaktyczną składającą się ze scenariuszy zajęć, kart pracy dla uczniów, kolorowanek, pieczątek, dyplomów, piosenki profilaktycznej oraz wspomnianej książeczki edukacyjnej. Tak przygotowany materiał stanowić będzie pomoc podczas prowadzenia zajęć z szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Projekt „Profilaktyka Smyka” powstał przy współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi. Dzięki ich wsparciu możliwe było przygotowanie i zakup około 1000 książeczek z przygodami Poli w Gołdapi i ponad 70 pakietów profilaktycznych dla nauczycieli. Materiały z logotypami poszczególnych gmin i powiatu dotarły już wszystkich szkół na terenie powiatu gołdapskiego.