OGŁOSZENIA

Pokazy nurków, motorówek, nauka pierwszej pomocy- ” Bezpieczne Wakacje” na Plaży Miejskiej

default

Dziś ( 01.07.2022 ) na Plaży Miejskiej odbyło się wydarzenie pod hasłem ” Bezpieczne wakacje”. W wydarzeniu udział wzięli :

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi

Komenda Powiatowa PSP w Gołdapi

Komenda Powiatowa PSP w Węgorzewie 

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Węgorzewa

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi 

Placówka Straży Granicznej w Gołdapi 

Na uczestników czekał szereg atrakcji oraz solidna dawka wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa. Funkcjonariusze Straży Pożarnej prezentowali swoje wozy, odbyły się również pokazy łodzi motorowych, pokaz nurków oraz nauka pierwszej pomocy. 

W trakcie imprezy służby mundurowe i ratunkowe przeprowadziły akcję informacyjno – profilaktyczną, w ramach której odbyły się pokaz ratownictwa z udziałem policyjnych wodniaków oraz prelekcje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Przedstawiciele poszczególnych służb przekazywali turystom i mieszkańcom naszego powiatu podstawowe zasady korzystania z kąpieliska. W trakcie spotkania Policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne, gdzie na najmłodszych czekały zabawy, konkursy i gadżety promocyjne związane z bezpieczeństwem nad wodą.

Mundurowi przekazywali istotne informacje na temat bezpiecznych form spędzania czasu, przypominali o zasadach kąpieli, zwracali uwagę rodzicom jak ważny jest nadzór nad dziećmi w okolicy plaży, ostrzegali przed pozostawianiem bez nadzoru na brzegu wody portfeli i innych wartościowych rzeczy.

Takie przedsięwzięcia są dobrą okazją do przeprowadzenia działań na rzecz bezpieczeństwa. Rozmowy połączone z konkursami i zabawami sprawiają, że dzieci i młodzież „chłonie” wiedzę i uczy się prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z foto relacją