OGŁOSZENIA

Podsumowanie weekendu: zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta oraz 24 wykroczenia za nadmierną prędkość

policja, logo, maska, radiowóz, (2)

Nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali w miniony piątek policjanci patrolujący rejon gminy Dubeninki. Po zbadaniu kierującego okazało się, że jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo wczoraj podczas realizowanych działań „Prędkość” policjanci drogówki rozliczyli łącznie 24 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niechlubnym rekordzistą był 20- letni kierowca audi, który na ograniczeniu do 90 km/h przekroczył ją aż o 73 km/h.

W miniony piątek gołdapscy policjanci prowadzili prewencyjne działania „Bezpieczne Miasto”. Zwieszona ilość patroli czuwała nad bezpieczeństwem publicznym na terenie całego powiatu gołdapskiego.

Do zatrzymania rowerzysty doszło po godzinie 18.00 w miejscowości Żytkiejmy. Uwagę policjantów zwrócił na siebie 54-letni mężczyzna jadący rowerem, który miał problem z jazdą na wprost. Kiedy mundurowi zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że kierował rowerem mając ponad 2 promile w organizmie.
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, za to wykroczenie grozi mu grzywna w wysokości 2500 zł.

Kierowcę, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość zatrzymali wczoraj kilka minut po godzinie 13.00 w miejscowości Jabramowo funkcjonariusze ruchu drogowego. 20-latek kierując audi jechał z prędkością 163 km/h przy dopuszczalnej prędkości 90 km/h poza terenem zabudowanym. Mundurowi nałożyli na kierowcą mandat w wysokości 2500 zł

W efekcie działań prowadzonych na drodze policjanci wystawili 22 mandaty karne na łączną kwotę 7 400 zł oraz zastosowali 2 pouczenia.