OGŁOSZENIA

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu gołdapskiego

policja, radiowóz

Trzy kolizje drogowe, nietrzeźwy kierujący i kierowca bez uprawnień. To przykłady zdarzeń, w których interweniowali gołdapscy policjanci w miniony weekend.

Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy policji pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę bez uprawnień.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 21.01.22 roku po godz. 20:20 w miejscowości Banie Mazurskie. Kierowca volkswagena w trakcie wykonywania manewru wymijania zderzył się z kierującą kią. Jak się okazało 61- latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sadem.

W sobotę 22.01.2022 roku kilka minut po godz. 15:00 w miejscowości Jabłońskie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli daewoo. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 35-letni kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Dokument został mu zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180 a kk.

Do innego poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę 23.01.2022 roku około godz. 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 651 w gminie Dubeninki. Na trasie Lenkupie-Żerdziny kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nic mu się nie stało. 30- latek jechał sam, był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

​Tego samego dnia około godz. 12:35 w miejscowości Konikowo w gminie Gołdap kierujący toyotą uderzył w sarnę, która wybiegła wprost przed auto.

W zdarzeniu ucierpiało jedynie zwierzę, którym zaopiekował się lekarz weterynarii.

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się warunków drogowych policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę podczas jazdy.