OGŁOSZENIA

Podsumowanie Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Liczby powalają !

15240

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa już od 2000 roku i na celu ma pomoc rodzinom w potrzebie i trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze najpierw szukają rodzin, a następnie uzgadniają z nimi co jest najbardziej potrzebne i czego im brakuje m.in. w domu. Zainteresowani darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W tegorocznej edycji postanowiliśmy wziąć udział w akcji Szlachetnej Paczki i my, czyli TerazGołdap i Przyjaciele !

Spośród kilkunastu rodzin wybraliśmy Pana Janusza wraz z żoną i ich siedmiorgiem dzieci.

Udało nam się zorganizować wszelkie potrzeby rodziny. Od tych największych (pralka, meble), po te najmniejsze tj. kosmetyki, żywność, środki czystości, materiały szkolne, koce, ręczniki, poduszki.

Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom o wielkich sercach, którzy zdecydowali się dołożyć swoją cegiełkę do paczki dla wybranej przez nas rodziny.

A było was 35 osób. Łącznie zorganizowaliśmy paczkę za około 12 tysięcy złotych !

W weekend 11-12 grudnia odbył się Weekend Cudów, czyli wielkie oficjalne zgromadzenie i kolejno wręczenie paczek rodzinom.

Do akcji Szlachetnej Paczki w powiecie gołdapskim zgłosiło się 40 rodzin, z czego włączonych zostało 16 rodzin i właśnie tym szesnastu rodzinom udzielono pomocy w formie wielkich, świątecznych paczek.

W przygotowanie wszystkim paczek zaangażowały się 532 osoby ! Z czego 21 to wolontariusze i 4 osoby wspomagające.

Łączna wartość prezentów dla potrzebujących rodzin to: 82.800,00 złotych !

Jak widać razem możemy więcej – DZIĘKUJEMY !