PODSUMOWANIE TYGODNIA #1

PODSUMOWANIE TYGODNIA #1 źródło zdjęcia:

  Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia, a działo się sporo, więc zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem. 

 

POLSKA

 

 • Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski – 48,79 proc. – to cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów, które w poniedziałek rano podała Państwowa Komisja Wyborcza.

 

 • Test w 15 minut? Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku – zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. „Na jesieni może być wzrost zachorowań, bo będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach – 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. 

 

 • W powiecie gołdapskim na dzień (12.07.2020 r.) nie odnotowano potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Według obecnych statystyk, powiat gołdapski jest jednym z trzech powiatów, w których nie odnotowano zarażeń wirusem SARS-Cov-2 w Polsce.

 

 • Nawałnice w Polsce – w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie) pojawiła się trąba powietrzna. Żywioł porwał osiem domków holenderskich i uszkodził kilka aut. Pięć osób zostało rannych. – Przeszedł huragan, tzw. trąba powietrzna. 

 

 • Nowe radiowozy w Policji – Komenda Główna Policji poszukuje aż 100 nowych radiowozów. Do przetargu zgłosili się jedynie dealerzy Grupy Volkswagena, którzy zaoferowali nowe Volkswageny Caddy produkowane w Poznaniu. Za 100 egzemplarzy konsorcjum firm Benepol i Porsche Inter Auto oczekuje 18 363 900 zł.

 

 

NA SYGNALE

 

 • W ręce gołdapskich policjantów wpadli dwaj nietrzeźwi rowerzyści. 34 i 61-latek kierowali jednośladami mając 0,6 i blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

 • W dniu (09.07.2020 r.) doszło do pożaru w miejscowości Borkowiny. Strażacy walczyli z pożarem starych bel i obornika.

 

 • Apel mieszkańców Bań Mazurskich – Rada Rodziców wielokrotnie apelowała o usunięcie wulgaryzmów z placyku zabaw przy Orliku w Baniach Mazurskich. Po oblikowaniu artykułu o powyższym problemie, plac zabaw dostał „Nowe życie”.

 

SPORT 

 • (11.07.2020 r.)  pływacy MUKS PIORUN Gołdap uczcili jubileusz 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi. Z tej okazji została zorganizowana sztafeta pływacka 10 x 450 m wpław po jeziorze Gołdap.

 

 • Rusza nabór do Rominty! – OSiR i Rominta Gołdap zapraszają do wstąpienia pod swoje skrzydła zawodników z rocz. 2004-2006.

 

 • Rominta Gołdap pokazała ducha walki – Wynikiem 3:3 zakończyło się spotkanie w Olecku. Po 1 połowie drużyna gospodarzy prowadziła 2:0, druga połowa to szybka odpowiedź Rominty i doprowadzenie do remisu.

 

 

Komentarze  Brak komentarzy